Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Vertigo
Dátum 10. 9. 2022
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

V roku dvadsiateho výročia svojho založenia prichádza kultová nadžánrová kapela Vertigo s novým - v poradí už šiestym - štúdiovým albumom. Na českej scéne zastáva Vertigo pozíciu toho, kto neustále prekvapuje a prichádza stále s novou formou, obsahom aj zvukom svojich nahrávok. 

 

Nie inak je tomu pri novom albume, ktorý nesie názov „Nic“. Šestica na ňom prináša hutné a košaté, ale aj minimalistické kompozície, v ktorých sa štýly aj nálady vnárajú do seba, aby vytvorili jeden kompaktný celok s typicky vertigovskou poetikou, nadhľadom a stále rovnakým „ťahom na ucho“ pozorného poslucháča.
 

Album vychádza v piatok 9. septembra. V priebehu jesene ho potom kapela predstaví na turné po Českej republike a tiež v Londýne, Paríži a Nemecku. Väčšina skladieb na albume „Nic“ pochádza od saxofonistu Marcela Bártu, dve sú dielom klaviristu Vojtecha Procházku a jednu napísal kontrabasista Rastislav Uhrík.
 

Vertigo pôsobí na českej jazzovej scéne od roku 2002, na konte má aj s novým titulom celkom sedem štúdiových albumov a jednu živú nahrávku a je držiteľom troch Cien Anděl za najlepšiu jazzovú nahrávku: za debutový eponymný album Vertigo (2005), za albumy Metamorphosis (2011) a Daleko (2019).

 

Účinkujú:

Vojtěch Procházka / klavír

Marcel Bárta / soprán saxofón, basklarinet 

Oskar Török / trúbka, spev

Rastislav Uhrík / kontrabas 

Daniel Šoltis / bicie nástroje 

Dorota Barová / violončelo, spev

 

http://vertigo-music.cz/

 

Vstupné v predpredaji: 7/ 5e

Vstupné v deň koncertu: 10e

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Projekt jazzových koncertov podporilo tiež Mesto Žilina.

Ďakujeme za podporu