Detail události
Žilinský literárny festival 2022
Dátum 22. 9. 2022
do 25. 9. 2022
Čas 12:00
Miesto Nová synagóga Žilina

22. - 25. 9. 2022

Najväčšia literárna udalosť na strednom Slovensku sa uskutoční už po 19-krát, využite predpredaj permanentiek na celý festival za 19eur (seniori, študenti, učitelia, … za 13eur).

Žilinský literárny festival 2022 vo štvrtok 22. septembra otvorí švajčiarsky spisovateľ Joachim B. Schmidt a v nedeľu 25. septembra zakončí nemecká spisovateľka Judith Hermann. Stretnúť môžete českú spisovateľku Petru Soukupovú, poľskú reportérku Katarzynu Surmiak-Domańsku, architekta Adama Gebriana či spisovateľa Martina M. Šimečku. Porozprávame sa o lusofónnej literatúre v slovenskom preklade, o rómskych rozprávkach a realite, aj o scifi a fantasy na Slovensku a v Čechách. S Jánom Púčekom sa zatúlame do Malých Karpát a naživo si pozrieme nahrávanie podcastu Toto vystrihneme! Večer zahrajú skvelé koncerty Talaqpo a Modré hory.  

Témou 19. ročníka budú a/symetrie. Slovo dokáže liečiť duše aj búrať ríše. Záleží len na tom, či slúži pokusom o dosiahnutie symetrie alebo vedome asymetricky kýva so svetom. Symetricky zrkadlí svet, alebo asymetricky rozhadzuje realitu? ˇStyri festivalové dni budú plné bohatého literárneho a kultúrneho programu - debaty so zaujímavými slovenskými aj zahraničnými autormi, tematické diskusie, koncerty, workshopy, celodenný detský program a v sobotu aj Malý veľký knižný trh vydavateľov a kníhkupectiev.  

Kompletný program nájdete na www.zlf.sk.

Festival organizuje občianske združenie ZLF v spolupráci s kníhkupectvom Artforum v Žiline, Novou synagógou a Goethe inštitútom Bratislava. Z verejných zdrojov ho podporuje Fond na podporu umenia a Mest Žilina, dvomi percentami a vašim vstupným vy sami. Ďakujeme!

Ďakujeme za podporu