Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Delo Sauce v Novej synagóge
Dátum 21. 7. 2022
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Projekt DELO SAUCE vznikol v USA na Berklee College of Music. Lídrom projektu je mladý talentovaný hudobník a skladateľ Mattia Müller. Jedná sa o veľmi kreatívnu, pestrú a modernú hudbu najmladšej svetovej generácie muzikantov.

 

Mattia Müller sa počas jeho prvého semestra na Berklee rozhodol vytvoriť vlastný projekt s najlepšími mladými hudobníkmi zo školy. Skupina stihla za krátky čas odohrať koncerty priamo v priestoroch školy i po kluboch v Bostone. Na jej debutový koncert v novembri 2021 došlo (do malej miestnosti pre 50 ľudí) až vyše 200 spolužiakov, čo sa žiadnej aktuálnej kapele na Berklee nepodarilo. Týmto si zoskupenie vytvorilo dobré meno. 

Členovia zoskupenia hrali a študovali so svetoznámymi hudobníkmi ako Christian McBride, John Patitucci, Mike Pope, Marquis Hill, Jazzmeia Horn, Mike Rodriguez, Tia Fuller, Francisco Mela a inými. 
 

Projekt Delo Sauce hrá prevažne autorské skladby Mattiu Müllera. Táto medzinárodná skupina sa snaží spájať kreativitu a slobodu jazzu s modernými zvukmi a groovami alternatívnych žánrov, z ktorých žiari silná energia a preto si ju obľúbia nielen fajnšmekri jazzu, ale aj poslucháči iných žánrov od Rocku, cez RnB až k DnB.

Členovia zoskupenia:
Mattia Müller (SK/ITA)- Bicie nástroje, Spev
Paul Reinhold (USA)- Basová gitara, Spev
Omri Aruch (AUS)- Klávesové nástroje, Spev
Reggie Reed (USA)- Saxofón
Joey Du Bois (USA)- Trumpeta

 

Mladý 18-ročný slovensko-taliansky bubeník Mattia Müller prežil detstvo striedavo v Taliansku a na Slovensku. Ako 9-ročný začal navštevovať špecializovanú školu- l’Accademia Musicale Italiana di Monza, kde dostal skvelého učiteľa Andrea Quattrini, jedného z popredných bubeníkov talianskej jazzovej scény. Neskôr sa stal žiakom Bratislavského Konzervatória, kde študoval melodické bicie nástroje u jedného z najuznávanejších hráčov na marimbu v Európe- prof. Petra Kosorína (vedúci sekcie bicích nástrojov v SF). Mattia bol úspešným študentom školy (v marci roku 2019 vyhral celoslovenskú medzi-konzervatoriálnu súťaž hráčov na bicie nástroje v oboch kategóriách: bicia súprava ako aj melodické bicie nástroje a stal sa tak absolútnym víťazom súťaže. Vedúci poroty bol Štefan Bugala.) Počas štúdia na konzervatóriu ho k jazzu a modernému hraniu na bicej súprave viedol aj renomovaný slovenský bubeník Peter Szapu, Michal Fedor a svetovo uznávaný bubeník a producent David Hodek. Mattia bol v roku 2021 prijatý na prestížnu školu Berklee College of Music v Bostone na plné štipendium, kde ho momentálne učí svetový unikát Francisco Mela (dlhodobo pôsobil a spolupracuje s McCoy Tynerom, Ray Brown, Chucho Valdés, Roy Haynes, John Scofield, John Patitucci a ďalšími).

 

Koncert je súčasťou projektu New Generation, ktorého cieľom je prepájať umenie so vzdelávaním. 

Projekt je spolufinancovaný Mestom Žilina.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

 

Ďakujeme za podporu