Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Gary and the homegrown + Hvozd
Dátum 13. 7. 2022
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Leto bez pár koncertov pod lipou na našej terase - nehrozí. Skladáme pesničkové večery pre všetky uši aj vkusy. Pozývame a tešíme sa na stretnutia!

Gary and the homegrown

Z rušných ulíc multikultúrneho mesta Brighton v Anglicku sa Gary Halmkan v roku 2015 sťahuje na Slovensko do menšej a tichšej Banskej Bystrice. Krátko na to sa s hudobníkmi v regióne zohráva do kapely. Píšu spolu vlastné piesne inšpirované Blues/Soul/Rock/Funk žánrami.

 

Účinkujú:

Gary Halmkan / spev, gitara

Vlado Kubala / basa

Rado Rugala / bicie

Peter Berec / klávesy

Katarina Lahová / vokály

Lea Dimitrovová / vokály

 

https://garyandthehomegrown.com

 

Hvozd

Kapela Hvozd (na vizuáli) je už na začiatku tohto tisícročia stabilnou súčasťou bratislavskej alternatívnej scény. V priebehu rokov sa ich zvuk ustálil na lahodnej kombinácii dvoch hlasov sestier Ivany Tirpákovej a skladateľky Lucie Chuťkovej s výrazným klavírom a akordeónom.  A teda na mieste, odkiaľ je rovnako blízko k šanzónu ako aj k punku. Takto ho zachytili aj na debute Po kopcoch v županoch z roku 2010, ktoré vydalo Slnko Records. Po vydaní prvého albumu nastáva dlhšia tvorivá i koncertná pauza, ktorá končí približne v období prvých pandemických lockdownov. Hvozd tak pracuje na nových skladbách, ktoré Slnko Records plánuje vydať tento rok Predzvesťou nového albumu je nielen kompilácia Starý Hvozd, na ktorej vychádzajú zremastrované demá kapely z rokov 2001 a 2005, ale najmä nová skladba Krehkou krajinou. Tá už vyšla aj s klipom v marci tohto roka. A séria nových skladieb zaznie aj na koncerte u nás…

 

Účinkujú:

Ivana Tirpáková / spev, akordeón

Lucia Chuťková / spev, klavír

Peter Čaputa / basgitara

Juraj Raši / bicie

Karol Šípoš / trúbka

Majo Džubák / gitara

 

https://hvozd.bandcamp.com/

 

Ďakujeme, že využívate možnosť online predpredaja, uľahčuje nám to prácu.

Naše podujatia z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia. 

Ďakujeme za podporu