Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Puščaňa
Dátum 12. 8. 2022
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Album so zvukomalebným titulom je výsledkom spolupráce renomovaných slovenských hudobníkov (Oskar Rózsa, Martin Valihora, Andrej Šeban, Miki Skuta, Oskar Török, Stano Palúch, Marcel Comendant, Rasťo Andris), ktorých prizvala speváčka, aranžérka a dlhoročná redaktorka hudby v RTVS Zuzana Mojžišová (na foto od Marty Földešovej). V albume svojským spôsobom sprítomňuje ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska (tie sprevádzajú, lemujú život človeka od narodenia až po smrť). Od uspávaniek - cez piesne ľúbostné, pracovné, svadobné, vysťahovalecké, piesne pri zábave, piesne obradového folklóru a pod. - až po plačky.

„Hudbou vytváram vlastný obraz ľudovej piesne zasadenej do súčasnosti. Mojou snahou je priniesť vnímavým poslucháčom hudbu, ktorej srdcom je ľudová pieseň interpretovaná inovatívnym a vkusným spôsobom. Hudbu, v ktorej cítiť príbeh človeka, emócie sprevádzajúce jeho život. Je krásne spievať piesne staré stovky rokov a pritom prežívať emóciu súčasného človeka, pretože ľudové piesne sú svojím posolstvom a odkazom nadčasové. My im len našou novou formou pomáhame prežiť ďalšie desiatky rokov. Určite si to zaslúžia.“  Zuzana Mojžišová

Album Puščaňa vyšiel na sklonku roka 2019 a bol niekoľkokrát koncertne uvedený v plnej zostave. No k nám Zuzana Mojžišová prichádza so subtílnou, komornou podobou tohto hudobného konceptu. Približuje sa tak k svojim pôvodným klavírnym aranžmánom a ponúka štedrý interpretačný priestor skvelým spoluhráčom.

 

Účinkujú:

Zuzana Mojžišová / spev

Stano Palúch / husle, mandolína

Miki Skuta / klávesy, spev

Rasťo Andris / píšťalky, fujara, drumbľa, gajdica 

Ďakujeme, že využívate možnosť online predpredaja, uľahčuje nám to prácu.

 

Naše podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

 

 

Ďakujeme za podporu