Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Freekind
Dátum 21. 4. 2022
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Sloboda. Láskavosť. To je filozofia medzinárodnej dvojice Freekind, ktorá momentálne pôsobí v Rakúsku. Chorvátska klavíristka a vokalistka Sara Ester Gredelj a slovinská bubeníčka Nina Korošak-Serčič spolupracujú od roku 2019, kedy vydali svoj prvý singel I’m gonna live. Ich tvorbu spája spoločný záujem o RnB, hip-hop a soul, schopnosť pozdvihovať ľudí a prinášať nádej.

 

V roku 2020 vydali svoje prvé EP pod názvom “not good enough.” Táto silná myšlienka, ktorá prenasleduje každého tvorcu, ich priviedla k tomu, aby o tomto pocite zložili skladbu. V procese tvorby a vydávania EP dúfali, že sa pesimistických, ustráchaných a pochybujúcich myšlienok zbavia a uvoľnia tak miesto kreatívnej energii, ktorá bude voľne plynúť a vytvorí priestor pre sebavyjadrenie. V súčasnosti pracuje dvojica Freekind na svojom prvom albume, ktorý bude odrážať ich nový mindset.
 

Freekind majú za sebou vystúpenia na festivale MENT v Ľubľane, festivale Waves vo Viedni a jazzovom festivale v Záhrebe. V roku 2022 okrem iného vystúpia aj na slovenskom showcase festivale Sharpe.
 

Účinkujú:

Sara Ester Gredelj - klávesy, vokály

Nina Korošak-Serčič - bicie nástroje
 

Workshop je súčasťou projektu New Generation, ktorého cieľom je prepájať umenie so vzdelávaním. Projekt je spolufinancovaný Mestom Žilina.

 

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Ďakujeme za podporu