Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Sedem rokov v Absynte
Dátum 19. 3. 2022
Čas 18:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Správy o ruskej invázii na Ukrajinu vydavateľstvo zasiahli uprostred príprav ich siedmych narodenín. Program oslavy sa zatiaľ rozhodli nemeniť a vedzte, že sa nebránia diskutovať aj do rána na rôzne témy. Srdečne vás oni a my spolu s nimi pozývame do Novej synagógy v Žiline!

 

„V Absynte sa knihám venujeme už siedmy rok. Naše výročie si s nami príde pripomenúť poľský reportér Marek Rabij, autor knihy Život na míru. Keď sa v roku 2013 v Dháke zrútila textilná továreň Rana Plaza a pochovala v troskách viac než tisíc ľudí, Marek Rabij sa vydal do Bangladéšu. Hovoril s ľuďmi, ktorí prišli o svojich blízkych aj s tými, ktorí za minimálnu mzdu plnia naše šatníky kúskami fast fashion. Po diskusii bude nasledovať malé narodeninové posedenie a koncert slovenského pesničkára Chrissa Ellysa. Chriss je sólo umelec pochádzajúci z Prešova, v jeho tvorbe sa prelína indie-folk s prvkami popu. Počas večera si navyše budete môcť v rámci swapu kníh vymeniť vašu obľúbenú absyntovku za inú alebo doplniť chýbajúcu pásku.“

Absynt


Marek Rabij je poľský novinár, cestovateľ a reportér. Zameriava sa na problematiku globalizácie a jej vplyvu na náš každodenný život. Pôsobil v denníku Gazeta Wyborcza a viac ako 15 rokov aj v týždenníku Newsweek Poľska, v súčasnosti pracuje pre prestížny Tygodnik Powszechny. Za reportáž Život na míru bol nominovaný na cenu Grand Press a reportážne ocenenie Teresy Torańské.


https://www.absynt.sk/zivot-na-miru

 

Vstup na podujatie je voľný.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


 

Ďakujeme za podporu