Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Koncert pre Ukrajinu v Žiline
Dátum 6. 3. 2022
Čas 16:00
Miesto Nová synagóga Žilina

V krajských mestách sa uskutočnia Koncerty pre Ukrajinu, ktoré organizuje Hudobná únia Slovenska v spolupráci s partnermi z regionálnych kultúrnych inštitúcii, občianskych iniciatív a samospráv. 

“Koncerty pre Ukrajinu sú spoločným vyjadrením podpory a ľudskej súnaležitosti s Ukrajinou a jej obyvateľmi. S tými, ktorí zo strachu o svoj život i život svojich najbližších práve húfne opúšťajú svoje domovy i tými, ktorí ostali a rozhodli sa brániť svoju vlasť. Je tiež venovaný kolegyniam a kolegom z ukrajinskej kultúrnej scény, s ktorými nás spájajú roky spolupráce, ľudských vzťahov a priateľstiev. Aj im budú venované tieto koncerty, aj na ich podporu akoukoľvej cestou budeme apelovať, či už na koncertoch, alebo v rámci prebiehajúcich zbierok. Za každé gesto pomoci a podpory vopred ďakujeme všetkým ľuďom dobrej vôle,” uviedol za organizátorov Lumír Mati z Hudobnej únie.

Program koncertu v Žiline, Mariánske námestie od 16.00:

Marosh / Play
Brian Bajak
Rodion Sun Lion (Ukrajina)
Barbora Švidraňová
Nebeská muzika
Queenshow
Daša fon Fľaša
Klan
Moonman
Peter Cmorík
Arzén
Aya
HT

Moderuje Nikita Slovák, ktorý akciu v mene Hudobnej únie aj zorganizoval v spolupráci Mestom Žilina, Klubom Smer 77, Spicybrown (Eventhouse) a nami.

Priamo na námestí môžete kúpou modrožltého odznaku podporiť aktivity vznikajúceho ukrajinského komunitného centra na Štúrovej 10 - Ukrajinský dom Žilina (viac info nájdete vo FB skupine Žilina pomáha Ukrajine). Ďakujeme!

Po skončení koncertu pozývame o 18.00 do kníhkupectva Artforum na diskusiu Fedora Blaščáka s Michalom Havranom a Irynou Rybovich Zastavme ich bratia.

Vaše symbolické vstupné je finančná podpora pre:

Magna  https://donate.magna.org/sk/ukrajina/
Ukrajinský Červený kríž  https://redcross.org.ua/
Človek v ohrození https://clovekvohrozeni.sk/humanitarna-pomoc/ukrajina/
Slovensko-ukrajinská humanitárna organizácia  https://smespolu.org/ako-pomoct/
Slovenská katolícka charita charita.darujme.sk/ukrajina
Kto pomôže Ukrajine www.donio.sk/kto-pomoze-ukrajine

Priamo na námestí môžete kúpou modrožltého odznaku podporiť aktivity vznikajúceho Ukrajinského komunitného centra na Štúrovej 10 - ˇZilina pomáha Ukrajine. Ďakujeme!

Ďakujeme za podporu