Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
DRAW. EAT. REPEAT.
Dátum 3. 11. 2021
Čas 18:00
Miesto Nová synagóga Žilina

DRAW. EAT. REPEAT.
Pozývame vás na spoločný neformálny večer s prezentáciou projektu KLOBÚK DOLU, workshopom animácie a dobrým jedlom.


Tomáš Rybár sa u nás zastavil už niekoľkokrát. V rámci rezidenčného programu „Umelecká karanténa“ a svojho projektu NO EXIT vytváral veľkoplošné pohyblivé digitálne kresby, ktoré premietal na steny Novej synagógy. Na Stanici pod Rondlom vytvoril muralistickú maľbu #VIKTORKUBAL@SICKNICO ako súčasť svojho projektu KLOBÚK DOLU. V ňom sa venuje pôvodnej slovenskej animovanej tvorbe, menej prítomnému komiksu a opäť hojne zastúpenej satirickej kresbe. Motiváciou je podčiarknuť ich kultúrnu a výtvarnú hodnotu. V uplynulom roku vytvoril niekoľko takýchto malieb.


Inšpiráciou pre vznik projektu je tvorba česko-slovenských autorov ako V. Kubal, Z. Smetana, B. Šejda a M. Zeman. Motiváciou je podčiarknuť ich kultúrnu a výtvarnú hodnotu a poukázať na výnimočnosť ich pôvodnej tvorby. Chcem využiť svoju skúsenosť s tvorbou muralistických malieb a v kombinácii s médiom animácie a videa. Mám záujem vytvoriť komplexné dielo rozmiestnené vo viacerých mestách Slovenska. Cieľovou skupinou je široká verejnosť využívajúca verejný priestor. 


Tomáš sa opäť vracia do Žiliny, aby tento projekt prezentoval a zároveň ponúkol workshop animácie ručnej kresby a flipbook animácie. Neformálny večer začne o 18:00 v Sngg studio.


Pre účasť je potrebná registrácia u Nienke: nienke@stanica.sk
Poplatok za celý večer aj s jedlom je 15 eur.
Kapacita je obmedzená na 8 ľudí

Ďakujeme za podporu