Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Longital & Daniel Špiner
Dátum 15. 9. 2021
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Longital z bratislavských Dlhých Dielov práve oslavujú dvadsať rokov na hudobnej scéne. Životní a hudobní partneri - gitarista Daniel Salontay a basgitaristka/ speváčka Shina - majú na konte stovky koncertov Európe i v Amerike, 12 radových albumov, niekoľko zlomových momentov a dobre rozbehnuté hudobné vydavateľstvo Slnko Records. Aktuálny album pod názvom Mauna vyšiel v septembri 2019 a skupina je v procese tvorby ďalšieho. 

Korona ich zastihla v najlepšej forme a za toto obdobie sa veľa udialo... vrátili sa k dlho odkladanému, k prírode, sami k sebe. Prišli aj zmeny a tak po odchode Mariána Slávku prichádzajú Dano a Shina s novou etapou Longitalu, pre ktorý je príznačná intímnosť, hranie zoči voči jeden druhému a do playlistu sa dostávajú aj piesne, ktoré doteraz nezazneli na koncertoch. Ku dvojici sa na pódiu pridá fantastický hráč na klávesy a akordeón Daniel Špiner, s ktorým Longital nadviazali spoluprácu pri príležitosti veľkého koncertu ku sedemdesiatinám Mariána Vargu.

Vstupné v predpredaji online 8 / 5 €, na mieste 10 / 7 €.

- - -

Nová synagóga a všetky podujatia sú od 6. 9. 2021 otvorené len pre divákov zaočkovaných proti koronavírusu. Očkovanie preukážete Green passom v telefóne alebo vytlačeným potvrdením. Očkovanie platí 14 dní po druhej dávke očkovanie v prípade dvojdávkovej vakcíny alebo 21 dní po očkovaní v prípade jednodávkovej vakcíny.

Ďakujeme, že ste zodpovední! Okrem toho, že minimalizujeme šírenie koronavírusu, môžeme byť otvorení bez obmedzení počtu divákov aj pri zmene farby okresu.

Podujatie z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Foto: Lousy Auber

Ďakujeme za podporu