Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Miroslav Tóth: Black Angels Songs
Dátum 7. 8. 2021
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Výnimočné hudobné dielo na koncerte vo Sphére. Hovorme o prízrakoch našej minulosti, no aj o súčasnosti. Nezabúdajme a všímajme si… Koncertom opäť symbolicky vítame organizátorov, hostí a účastníkov už tradičného pochodu Vrba-Wetzler Memorial. Pozývame aj vás na intenzívny umelecký zážitok. 


Miroslav Tóth patrí medzi spoločensky najviac angažovaných slovenských hudobných skladateľov. Je mimo iné známy zo spolupráce so svetoznámym Kronos Quartet, ktoré v roku 2018 uviedlo jeho dielo Kvarteto siahajúcich chápadiel (Festival Pohoda 2018). Vtedy vznikla idea projektu vrcholiaceho práve teraz skladbou s názvom Black Angels Songs.

Inšpiráciou k projektu je jedna z ikonických kvartetových skladieb 20. storočia – skladba Black Angels od Georga Crumba. Kým George Crumb sa koncom šesťdesiatych rokov pokúša prostredníctvom diela vysporiadať s frustráciou z vojny vo Vietname, Miroslav Tóth si doň premieta tému nevysporiadanej povojnovej minulosti u nás. Tá sa, žiaľ, nad nami temne vznáša dodnes. 

 

Skladba Black Angels Songs (BOOK I. & II.) je venovaná Barbore a Vojtechovi Gálovcom. Odznie v podaní projektového súboru Dystopic Requiem Quartet, v ktorom účinkujú poprední interpreti súčasnej hudby (David Danel / prvé husle, Anna Veverková / druhé husle, Peter Zwiebel / viola a Andrej Gál / violončelo + Miroslav Tóth / elektronika). 

 

Cena lístkov 11 / 7 Eur je predpredajová. Predpredaj do piatka 6. augusta do 20:00.

Predaj v deň podujatia na mieste začína o 19:00. 

Cena lístkov na mieste 15 / 9 Eur.


 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ďakujeme za podporu