Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Nina Rosa s Pasta for Breakfast
Dátum 10. 7. 2021
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Zabehnutá multi-kultúrna profi kapela s chalanmi z práve začínajúcej indie pop kapely. Na open air pódiu pod lipou na terase Novej synagógy. Pozývame na príjemný letný pesničkový večer. 
 

Kapelu Nina Rosa založila slovenská speváčka, huslistka a skladateľka žijúca v Prahe – Nina Marinová (aktuálny rozhovor) – a pomenovala ju po svojom najoddanejšom fanúšikovi, svojej babičke. Trio hudobníkov, kde Nina spieva a hrá na husle, multi-inštrumentalista Antonín Dlapa na basu, bicie, perkusie a bendžo a Michal Mihok okrem akordeónu obsluhuje tiež analógové syntetizátory. Antonína a Michala Nina stretla počas svojho štúdia na jazzovom konzervatóriu v Prahe. Už po niekoľkých vystúpeniach sa nešetrilo prívlastkami ako "objav sezóny" či "slovenská Amy Winehouse". V ich piesňach je počuť lásku k hudbe a cestovaniu, prelínajú sa v nich rôzne reálne i vymyslené jazyky. Žánrovo tak kapela reprezentuje slovenský jazz manouche, vršovický pop, kapverdské indie, anglické reggae a kadečo iné. 

Je dobré, že sa Nina nerozhodla vybrať cestou programovania, ktorému sa pred hudbou venovala: 

“Najviac ma baví tá živosť, že môžeme práve v tom momente niečo zdieľať s ľuďmi, ktorí sú na pódiu i v hľadisku. Páči sa mi, aká je hudba univerzálna a ako ľudí spája. Najradšej mám moment, keď je spoločná atmosféra taká príjemná, že nie je až tak dôležité, kto je vystupujúci a kto publikum, ale že je proste dobrá atmosféra. Oproti programovaniu si veľmi užívam aj to, že nemusím sedieť a že vidím efekt svojej práce hneď.“ 

U nás predstavia svoj stále aktuálny debutový album Discover plný nevšednej vynaliezavosti, zvukových experimentov a hudobnej rozmanitosti, ktorý vydali pod hlavičkou svojho vydavateľstva NINA ROSA Records. 

https://www.facebook.com/ninarosaband

Foto kredit Eetu Linnankivi.
 

 

Pasta for Breakfast sú mladí chalani z Bratislavy a okolia. Milan Kunštatský (vokál), Igor Takáč (gitara), Dominik Láznička (basová gitara) a Juraj Šutlák (bicie) robia všetko preto, aby sa im v júli podarilo vďaka podporovateľom na StartLab-e vydať debutový album. Predstavia sa krátkym programom a “zohrejú” pódium na začiatku večera. Držíme prsty… 

https://www.instagram.com/pasta_for_breakfast/

 

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


 


 


  

Ďakujeme za podporu