Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Najpomalší dvojlist - Výtvarky na doma 2 a 3/2021
Dátum 19. 5. 2021
do 15. 6. 2021
Čas 18:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Milí kamaráti a rodičia našich kamarátov! 

Riadne dlho sme sa Vám zo Synagógy neozvali. 

Verte - neverte, takmer celú tú dobu sme pracovali na našom zatiaľ najpomalšom liste až sme zistili, že je to vlastne dvojlist! Tentokr​á​t ​sú​ to list​y​-lákadl​á​...  poz​ývame ​Vás nimi na návštevu výstavy​,​ ktor​á​ trvá do konca mája.

Najpomalší dvojlist 1 na stiahnutie

Najpomalší list 2 na stiahnutie

K​to v Sphére tancuje a ako sa tým ​môže ​spomaľ​ovať​ svet na akurátnejšiu rýchlosť​?​Nám dvom sa zdá, že tohtoročnou výzvou je pomalosť, ale dúfame, že popri jej trénovaní neskameniete ako sochy navždy​, že ​stihnete ešte dobehnúť ​a ​naživo ​uvidieť našu Sphérovú výstavu. 

"Odtiaľ-tam, stadiaľ-sem, z ničoho-niečo, z niečoho-nič... Ako napríklad, keď rastie rastlinka v kvetináči, alebo aj keď nejaká vädne v pohári, ako sa pohybuje slnko na oblohe, alebo aj ako sa vonku postupne stmieva. Uvideli ste už niekedy ako pomaly niekomu rastú vlasy, alebo aj ako rastiete vy sami do výšky a múdrosti?! V niektorých momentoch sa nám zdá, že sa nič nedeje, ale predsa je to naopak - neustále sa VŠETKO deje a mení.... "

Výtvarka na doma

Aj v roku 2021 vám v schránke občas pristane aktuálny list o tom, čo sa deje v Synagóge alebo čo kutíme na Stanici. Nielen preto, že je pandémia, ale hlavne preto, že vám chceme na pokračovanie písať o tom, čo máme radi na umení a umelcoch.  Ako po celý minulý rok, súčasťou každého listu ostáva výzva alebo návod, ako si niečo vytvoriť.  K ničomu vás to nezaväzuje, a budeme samozrejme radi, ak nám občas odpíšete a ukážete čo sami tvoríte, alebo čo ste sami v umení objavili.

Pekné pomalorýchle časy vám všetkým

Srdečne zo Sphéry,

Simka a Hanka

 

List​y vám napísali: ​ Hana ​Hudcovičová ​Lukšů​ a Simona Gottierová​

​Fotky do nich odfotili: Marek Jančúch, Laura Bouflet a Filip Beránek​

 

Projekt listov pre deti o našich výstavách, umelcoch a umení z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme!

Ďakujeme za podporu