Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Načúvanie Sphére
Dátum 7. 3. 2021
Čas 19:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Čerstvo postavená Sphéra, gramofón Juraja Gábora a na ňom platňa WAVES holandských zvukových umelcov Petry Dubach a Maria van Horrik.  Počúvajte s nami zatiaľ na diaľku na fb Novej synagógy.

 

Holandských umelcov Petru Dubach a Maria van Horrik si môžete pamätať z nášho online stretnutia ešte z prvého lockdownu http://www.novasynagoga.sk/dubach-horrik-table/. Pozvali sme ich k nám tiež s výskumno-umeleckým projektom WAVES (publikácia je na foto spolu s ďalšími inšpiráciami z vaku Juraja Gábora), ktorý jednak v podobe zvukových inštalácií ako aj koncertov či performancií realizujú už od roku 2010 naprieč Európou. V čakaní na vylepšenie situácie, kedy budú môcť osobne pricestovať, spustíme si na úvod s Jurajom vo Sphére ich LP.

 

“…Zdanlivo málo, pre niekoho takmer nič, no pre nás zásadné chvíle. Zameranie na výkon a produkciu prestriedame stíšením. Pripomíname si kvality rozpoloženia, v ktorom viac prijímame ako odovzdávame. Vypočuť si iných vieme len vtedy, ak sami nehovoríme. A všetko okolo môže znieť len vtedy, keď ustúpime a budeme načúvať…”

Kamil Mihalov a Juraj Gábor 

 

Ďakujeme všetkým za dobrovoľné vstupné.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Ďakujeme za podporu