Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Clarinet Factory
Dátum 23. 9. 2020
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

koncert a jam session
streda 23. 9. 2020, 20.00
vstupné 8,00 € / 5,00 € (zľavnené pre študentov, seniorov, …)
v predpredaji na tootoot.fm alebo v hotovosti na mieste pol hodinu pred koncertom

Jindřich Pavliš – klarinet

Luděk Boura – klarinet, basetový roh

Vojtěch Nýdl – klarinet, zpěv

Petr Valášek – basklarinet

Klarinetové laboratórium, kde sa experimentuje s klasickým hudobným vzdelaním a kde sa mieša world music s jazzom či elektronikou s príchuťou minimalizmu. Fenomenálne zoskupenie, ktoré nie je ničím, čo si bežne predstavíme pod klarinetovým kvartetom. Má chuť odvážne improvizovať a otvárať sa všetkým možným žánrom s cieľom zbavovať hudbu prebytočných hraníc.

“Nechceme byť iba interpretmi a klarinetistami. V klasike alebo jazzovej hudbe sme interpreti, pri improvizáciách a nových medzižánrových projektoch aj tvorcovia. Spočiatku sme hlavne hrali na klarinety a aranžovali, teraz viac improvizujeme, komponujeme, hráme aj na iné nástroje a spievame. Chceme byť súborom, ktorý má čo povedať — nie múzeom.” (Jindra Pavliš)

Kvarteto Clarinet Factory spolupracovalo na albumoch speváčky Lenky Dusilovej (Eternal Seekers, Out of Home) a plodnú spoluprácu tiež nadviazalo s Českým rozhlasom a Českou televíziou. Svojou hudbou prispelo k viacerým filmovým a divadelným projektom. V roku 2008 si ich na svoj prvý pražský koncert vybral svetoznámy vokalista a performer Bobby McFerrin.

Koncertom predstavia svoj nový album Pipers (2020), na ktorom opäť posúvajú svoj zvuk niekoľko úrovní vyššie a s hravosťou sebe vlastnou menia zažité chápanie klarinetu a možnosti jeho využitia. Hudba je to nevšedná, ťažko škatuľkovateľná, ale o to podmanivejšia a zaujímavejšia.

Po koncerte sa pridajte k jam session a k iniciátorovi našich jazzových večerov – bubeníkovi Jakubovi Kaprálovi – ktorému pomáhame vytvárať a udržiavať priestor pre kvalitný autorský jazz v Žiline. Tak ako zakaždým, pozývame tiež na pódium.

Ďakujeme za podporu