Ďakujeme všetkým, ktorí doteraz nezištne (iba za nesmrteľnosť!) podporili rekonštrukciu. Za niečo viac ako rok sme vďaka vám prekročili v zbierke 2-milióny korún a to je neuveriteľné. Máme ale projekt za milión eur, pokračujeme ďalej.

Odmenou za vašu ďalšiu podporu vám môžu byť okrem nesmrteľnosti aj tieto darčeky. Ich počet je limitovaný, vyberajte z nasledujúceho zoznamu (do vypredania):

Hrejivý “štucel” na ruky

stucel
9 € (zostáva 2 z 10 ks)

Darujte

Niečo pre vašich starých rodičov pod stromček – rukávnik z ovčieho rúna, do ktorého si doma vložia svoje  ubolené ruky. Hrejivý účinok tzv. suchého tepla rozprúdi krvný obeh, zmierni napätie a bolesť. Darček venoval Runo Shop a celou sumou podporíte rekonštrukciu.

www.runo-shop.sk

Kniha Lucie Nimcovej Animal Imago

animal_imago_cover
10 € (zostáva 3 z 10 ks)

Darujte

Nezvyčajná kniha, ktorá je síce pre deti, ale mali by si ju pozerať spolu s rodičmi. “Koľko bolesti dieťa unesie?”, pýta sa úspešná fotografka Lucia Nimcová na svojej stránke a necháva na rodičoch, ako svojim deťom interpretujú fotografie zvierat z reálneho sveta v knihe, ktorá postráda akýkoľvek text. Jej kúpou zároveň prispejete desiatimi eurami na rekonštrukciu.

Viac o knihe sa dočítate v článku na sme.sk

Noc na Malej Prahe v Žiline

IMAG0200
15 € (zostáva 8 z 10 ks)

Darujte

Jedna os./noc v domácom suterénnom “hoteli” u Mareka Adamova v štvrti medzivojnových viliek „Malá Praha“, 5 minút peši od Stanice Žilina-Záriečie (program na www.stanica.sk) a 10 minút od synagógy, ktorú vám samozrejme osobne ukáže. Celá suma ide na rekonštrukciu.

Detské tričko s grafikou od Uutěrky

uuterky
16 € (zostáva 7 z 20 ks)

Darujte

Motív myšej rodinky stojacej na Stanici Žilina-Záriečie pred S2 (divadlom z prepraviek) od grafického štúdia Uutěrky, sieťotlač na tričká Sols z biobavlny, pre deti vo veku 2 – 6 rokov. Desiatimi eurami prispievate na rekonštrukciu.

www.uuterky.net

Tričko Nová synagóga

jana_poljakova_v_tricku_od_sama_carnokyho
20 € (tričká postupne dotláčame, počet je neobmedzený)

Darujte

Vyberte si jeden z motívov od siedmich slovenských dizajnérov (Janka a Palo Bálikovci, Matúš Lelovský, Boris Meluš, Samo Čarnoký, Peter Pyppo Dlhopolček a Radka Šcepánková), ktoré vytlačilo štúdio Uutěrky v Žiline na tričká Sols z bio bavlny. Na výber sú krémové a tmavosivé tričká dámskych a pánskych veľkostí S, M, L, XL a XXL. Celá suma ide na rekonštrukciu.

Motívy si môžete pozrieť tu >

“Printpaintings” – kniha Róberta Hromca

robert_hromec_kniha2013
21 € (zostáva 2 z 5 ks)

Darujte

Výtvarník Róbert Hromec pochádza zo Žiliny a keď videl našu vianočnú akciu, prispel svojimi novými knihami, ktoré vydal v Cantor Art Press v New Yorku. Na 64 stranách nájdete jeho diela mixujúce grafiku a maľbu, vrátane tých posledných, ktoré vznikajú na hliníkovom plechu a ten zase imituje obálka knihy. Celou sumou prispejete na rekonštrukciu.

www.hromec.com

Kniha Žilina a Svojdomov

svojdom-kniha
29 € (zostáva 15 z 30 ks)

Darujte

Objavte to najlepšie z medzivojnovej architektúry Žiliny. Štyri stovky fotografií a architektonických plánov na 190-tich stranách s fundovaným komentárom architekta Dušana Mellnera. Nemusíte byť zo Žiliny, aby ste si zamilovali túto knihu o funkcionalistickej architektúre. Dve tretiny z ceny idú na rekonštrukciu.

www.mellner.sk

Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková – Partizánsky handstein

mitrikova_dmejanovic_serigrafia_partizansky_handstein_2013_tlac-1
30 € (zostáva 5 z 50 ks)

Darujte

Signované serigrafie v limitovanej edícii v rozmere 35×50 cm vznikli pri príležitosti tohtoročnej výstavy Jarmily Mitríkovej a Dávida Demjanoviča Tatranské pastorále v galérii Plusmínusnula s cieľom podporiť rekonštrukciu synagógy. V piatich farbách (modrá, zelená, bordová, béžová a sivá) ich vytlačil Martin Krkošek z grafickej dielne Uutěrky a celá suma ide na rekonštrukciu.

Serigrafie si môžete pozrieť tu >

Študentská permanentka na všetky akcie Stanice v roku 2014

Screen Shot 2013-11-12 at 20.18.06
33 € (zostáva 29 z 30ks)

Darujte

Limitovaná séria permanentiek pre študentov, ženy na materskej alebo dôchodcov na celoročný program kultúrneho centra Stanica. Vďaka nej môžete v roku 2014 navštíviť minimálne 200 pripravovaných podujatí a kultúrne vyžitie vás vyjde na menej ako tri eurá na mesiac. Celá suma ide na rekonštrukciu.

www.stanica.sk

Permanentka pre dospelých na všetky akcie Stanice v roku 2014

Screen Shot 2013-11-12 at 20.18.06

55 € (zostáva 25 z 30ks)

Darujte

Limitovaná séria prvých tridsiatich permanentiek pre dospelých na celoročný program kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie. Vďaka permanentke môžete navštíviť minimálne 200 pripravovaných podujatí a kultúrne vyžitie máte na celý rok za menej ako päť eur na mesiac. A ešte ste aj prispeli na rekonštrukciu synagógy.

www.stanica.sk

 

Letenka na let balónom

balon
99 € (zostáva 18 z 20 ks)

Darujte

Boli ste už vzduchoplavcom? Doprajte si pohodu a vystúpajte na jednu do výšky 150 až 2-tisíc metrov. Hodinový let balónom s profesionálom Matejom Hruštincom je bezpečný a dobrodružný zážitok pre každého. Vybrať si môžete let kdekoľvek na území Slovenska. Cena je za osobu a môžete si vybrať, či si kúpite jeden lístok, dva …alebo až šesť. Celou sumou za letenku prispievate na rekonštrukciu, ďakujeme Balonom.sk!

www.balonom.sk

Rodinný portrét
od Richarda Köhlera

noname

120 € (zostáva 10 z 10 ks)

Darujte

Ateliérová rodinná fotografia vo formáte 108×40 cm, tlač kašírovanie na drevenej doske. Zvečnite seba a svojich blízkych v príjemnej atmosfére Rišovho ateliéru v Lietavskej Lúčke pri Žiline. Ako za starých čias, kedy sa ľudia raz za čas vybrali pekne oblečení k fotografovi a na ich rodinné portréty dnes so závisťou a nostalgiou hľadíme v archívoch. Polovica z ceny ide na rekonštrukciu.

www.richardkohler.sk

VIP karta Novej synagógy

Matthias-Beckmann-Nova-Synagoga-Kunsthalle-Zilina

Pravidelný mesačný dar min. 10 € (študenti 5 €)
Darujte

Staňte sa viac než podporovateľom – ako pravidelný darca získate VIP kartu, ktorá možno ešte teraz veľa neznamená, pretože kunsthalle je v rekonštrukcii, ale už v druhej polovici roku 2014 sa môžete tešiť na výstavu Dana Perjovschého (RO), sprievodný program Fest Anča a ďalšie “pootvorenia” synagógy a vy s vašou VIP kartou máte vstup zdarma a prioritne. Okrem toho ako darček signovaná serigrafia z kresby synagógy od Matthiasa Beckmanna (DE).

Viac o tom, prečo sa stať pravidelným darcom sa dočítate tu>

Chcete darovať viac?

Kúpte si umenie z aukcie!

Igor-Korpaczewski-web

200 – 2.500 €

Z aukcie umenia, ktorú sme organizovali koncom októbra 2013 zostalo ešte niekoľko kúskov, ktoré určite stoja za to a sami sme boli prekvapení, že si na aukcii nenašli svojho kupca. Od menších grafík Pala Čejku alebo Martina Gerboca, cez fotografie Lucie Nimcovej a Martina Kollára až po túto väčšiu maľbu od Igora Korpaczevského… Ak by ste teda chceli do zbierky na rekonštrukciu prispieť viac, radi vás odmeníme niektorým z diel z aukcie. Pozrite si ich na našom webe a potom napíšte na info@novasynagoga.sk.

www.novasynagoga.sk/aukcia