„Neznám mnoho organizací, které bych raději doporučil vaší pozornosti – v Česku asi žádnou. Za naprosto příkladnou je třeba označit spolupráci provozovatelů s architekty, grafiky, designéry.“
Adam Gebrian, Lidové noviny 11. 9. 2012

Videoblog Rozhovory s iniciátormi projektu, rozprávanie pamätníkov, reporty z rekonštrukčných prác aj stretnutia s umelcami. To všetko z kamery Petra Piknu.

 • Marek Adamov

  riaditeľ

  Absolvent kulturológie na FiF UK, kultúrny manažér. Člen Rady pre umenie – poradného orgánu ministra kultúry. Riaditeľ občianskeho združenia Truc sphérique a kultúrneho uzla Stanica.

  www.stanica.sk

 • Martin Jančok

  architekt

  Absolvent FA STU, autorizovaný architekt. V roku 2005 sa podieľal sa na realizácii expozície v Česko-Slovenskom pavilóne na 11. bienále architektúry v Benátkach (zerozero unlimited). Je laureátom ceny za architektúru CE.ZA.AR 2011 (v kategórii interiér). Vedie vlastný ateliér Plural.

  www.plural.sk

 • Fedor Blaščák

  filozof

  Absolvent filozofie na FiF UK, kritik a nezávislý kurátor. Editor publikácie Transit 68/89 (Metropol Verlag, Berlín) a zakladateľ iniciatívy Memory Kontrol. Dlhodobo spolupracuje s vydavateľstvom Trend Holding.

  www.memorykontrol.org

 • Peter Snadík

  Vyštudoval fotografiu na ICP-Bard collage v New Yorku. V rokoch 2006 až 2010 spolupracoval s kultúrnym centrom Stanica Žilina-Záriečie a European Cultural Foundation na sérií workshopov Stranger. Spoluzakladateľ občianskeho združenia DogDocs. Pravidelne vystavuje doma a v zahraničí.

 • Katarína Gatialová

  kurátorka

  Historička umenia, kurátorka a grafická dizajnérka. Absolvovala dejiny umenia na Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave (Politický plagát na slovensku, 1968-1989, 2009) a tiež grafický dizajn na Vysokej škole výtvarných výtvarných umení v Bratislave.

 • Róbert Blaško

  fundreiser

 • Peter Liška

  dizajnér

  V roku 2006 ukončil cenou rektora štúdium grafického dizajnu na VŠVU. Odvtedy sa vo vlastnom ateliéri Pingpong venuje grafickému a výstavnému dizajnu.