Kde nás nájdete

Nová synagóga / kunsthalle Žilina
J. M. Hurbana 220/11, 01001

Synagóga je v rekonštrukcii a pre verejnosť zatvorená, ale ak sa vopred objednáte, radi vám prídeme otvoriť (aj počas víkendov či sviatkov):
– telefónne a emailové kontakty vidíte vpravo

Otvorená je galéria Plusmínusnula a infocentrum synagógy:
– pracovné dni 12.00 – 17.00

Ako k nám?
Synagóga je v centre mesta, na rohu Hurbanovej a Kuzmányho ulice, pri pošte 1.

Pešo z autobusovej a vlakovej stanice:
Zo staníc to máte do synagógy prechádzku do 10 minút pešou zónou, sme pár desiatok metrov od Mariánskeho námestia, a ak sa pýtate ľudí, určite ju budú poznať aj pod starým názvom “kino Centrum”.

Autom:
Zo všetkých smerov sa držte na centrum a potom po najbližšom okruhu k historickému jadru (ulice Hviezdoslavova, Kálov alebo Veľká okružná a Legionárska, až na Hurbanovu). Ak máte GPS navigáciu, zadajte adresu J. M. Hurbana 220/11. Veľký pozor dajte na Kuzmányho ulicu, tá má slabo označený zákaz vjazdu a je to žilinská pasca na turistov a plnička rozpočtu mestskej polície.

Parkovanie:
Pri synagóge je to horšie s parkovaním – na 2-3 hodiny je bezplatné v obchodných centrách Mirage (100 metrov od synagógy, ulica Hurbanova-Kálov) alebo Aupark (5 minút pešo, námestie Ľ. Štúra). Obe zatvárajú o 21.00. Na vedľajších uliciach dole smerom od centra (napríklad Kmeťova alebo Hollého) sa dá parkovať zdarma až od 18.00, len pozor na rezidentské miesta. Parkovacie miesta na malom parkovisku na začiatku Kuzmányho pri synagóge sú platené 24 hodín denne a mestská polícia je tu veľmi aktívna. Ďalej po Kuzmányho ulici nechoďte, je tam slabo označený zákaz vjazdu a dostanete pokutu.

Ubytovanie:
Ak chcete zostať v Žiline na noc, kontaktujte nás emailom na info@novasynagoga.sk a pomôžeme vám s lacným i drahším ubytovaním, máme dobrú spoluprácu s niekoľkými ubytovňami i hotelmi (Barmo, Slovakia, Dubná skala, Grand).

Kontakty

Poštová adresa:

Truc sphérique, občianske združenie
Stanica Žilina-Záriečie
Závodská cesta 3
01001 Žilina

Ľudia (ktorí majú kľúče od synagógy a vedia vám ju otvoriť):
Marek Adamov
marek@novasynagoga.sk, 0907137145

Róbert Blaško
robert@novasynagoga.sk, 0907425221

Katarína Gatialová
gapa@novasynagoga.sk, 0902226143

Ján Gašparovič
(galéria Plusmínusnula)
plusminusnula@gmail.com, 0905365149

Dušan Dobiaš
dusan@stanica.sk, 0908186140

Kontakty na ďalších kolegov:
Volajte, píšte, všetky kontakty na miestnych ochotných ľudí nájdete na www.stanica.sk/kontakty