Debris Company / Alex Zelina: Glitch / ZRUŠENÉ

 

Častokrát je scéna divadelného predstavenia samostatným umeleckým dielom. Prvýkrát skúsime pár dní pred uvedením predstavenia vystaviť jeho scénografiu, príďte si ju pozrieť.

Aj túto výstavu musíme (podobne ako celé kultúrne centrum na dva týždne) zrušiť. Ospravedlňujeme sa a veríme, že to pomôže v spomalení šírenia koronavírusu. Budeme sa snažiť jej trvanie predĺžiť, dáme vám vedieť, keď pominie karanténa.

– –

scénicko – výtvarná inštalácia
11. – 22. 3. 2020, streda – nedeľa 13.00 – 19.00
vstupné dobrovoľné

Plánovali sme uviesť predstavenie Glitch (waiting for error), pohybovo-vizuálnu esej umeleckého kolektívu Debris Company. V Synagóge jej dáme aj výstavný priestor – scénografickú súčasť predstavenia sprístupníme ako samostatnú výtvarnú inštaláciu počas dvoch týždňov pred uvedením predstavenia.

Ide o objekt Alexa Zelinu, ktorý odkazuje k rozporuplnému vzťahu človeka k planéte a prírode v spojení s hudbou Jozefa Vlka. Glitch (waiting for error) je pohybovo-výtvarnou esejou o súčasnom bezcieľnom putovaní ľudstva, zrkadlom omylov človeka, ktorý sa neustále a cyklicky ocitá v začarovanom kruhu hriechov.

autor objektu: Alex Zelina
svetelný dizajn: Jozef Čabo
hudba: Jozef Vlk